Our product range includes a wide range of pasta extruder machine.
₹ 1800000 / Piece Get Latest Price
| Machine Type | Semi-Automatic |
| Production Capacity | 50 kg/hr |
| Automation Grade | Semi Automatic |
| Finish | Polished |
| Installed Power | 20 kW |
| Die Material | Bronze |
| Material Of Construction | SS 304 |
| Material | SS 304 |
| Capacity | 60 kg/hr |
| Phase | 3 Phase |
| Pasta Shape | Vermicelli, Fusilli, Shell, Elbow, Penne |
| Voltage | 440 V |
| Dryer Type | Continuous Dryer |
| Size/Dimension | 117 x 56 x 135 mm |
| Frequency | 50 Hz |
| Brand | SANDORE |
| Usage/Application | Industrial |
| Power Consumption | 440 V |
Minimum order quantity: 1 Piece
Sarang Dongare (Director)
E And S Food Technologies Private Limited
2nd Floor, S2-19, Shoppe Dosti Imperia, Ghodbunder Service Road, Manpada
Thane - 400607, Maharashtra, India